YÖNETMEN ÖĞRETMEN PROJESİ
![YÖNETMEN ÖĞRETMEN PROJESİ](/www/images/mansetresim.png)
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Trabzon Devlet Tiyatrosu ile Trabzon Üniversitesi iş birliğinde İlkokul, Ortaokul, Lise, Anaokulu, Özel Eğitim, Diğer Kurumlarda öğrenim gören öğrencilere yönelik planlanan Yönetmen-Öğretmen Tiyatro Festivali ile öğrencilerin güzel sanatlar alanındaki yetenek ve becerilerini arttırmak, serbest zamanlarını değerlendirmek, sanatın ve tiyatronun insan yaşamındaki önemini kavratabilmek, gençlerin sanatsal duygularını harekete geçirebilmek amaçlanmaktadır.
YAPILAN FAALİYETLER
Ø Projenin protokolü için Trabzon Devlet Tiyatrosu ve Trabzon Üniversitesi ile görüşmeler yapıldı.
Ø Proje protokolü hazırlandı.
Ø Tiyatro Sahneleme Eğitimi için başvuru sistemi oluşturuldu.
Ø Tiyatro Sahneleme Eğitimi başvuruları alındı.
Ø Öğretmenlerimize tiyatro sahneleme eğitimi verildi. (30 kişi)
Ø Tiyatro Festivali Duyurusu yapıldı
YAPILMASI PLANLANAN FAALİYETLER
Ø Tiyatro Festivali (Mayıs 2024)