İlköğretim Haftası, Şehit Ayhan Güner İlkokulunda Coşkuyla Kutlandı.
İlköğretim Haftası Kutlama Töreni, Şehit Ayhan Güner İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Törene, Tonya Kaymakamı Halit MENGİ, Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya DURMUŞ, daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.![İlköğretim Haftası, Şehit Ayhan Güner İlkokulunda Coşkuyla Kutlandı.](/meb_iys_dosyalar/2016_09/k_26133201_dsc_8059.jpg)
Misafirler, Şehit Ayhan Güner İlkokulunda Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan törenin açış konuşmasını Okul Müdürü Mustafa YILDIRIM yaptı. “İnsan olma, millet olma davası olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temeledir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır.”Okul Müdüründen sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya DURMUŞ yaptığı konuşmasında ‘’ Ülkemizi geleceğe taşımak ve çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmanın birinci şartı eğitimdir,İlçemizde eğitim seviyesini artırmak için herkesin katkısını alarak Tonyamızı, ilimizin eğitim düzeyi en iyi ilçeleri arasına yükseltmek hedefimizdir.” dedi.
Öğrencilerin çeşitli oyunlar oynadığı törende, başka okullara atanan öğretmenle plaket verilirken yaz kurslarına katılan ve başarılı olan öğrencilere de Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.