GENÇ GİRİŞİM PROJESİ
![GENÇ GİRİŞİM PROJESİ](/meb_iys_dosyalar/2024_02/07155435_gencgirsm.jpg)
Proje Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan "Mesleğim Hayatım ? Genç Girişimciler" projesinin hedeflerinden esinlenerek oluşturulmuş bir projedir.
Paydaşlar : Yerel yönetimler, Kaymakamlıklar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İlçe/İl Orman Müdürlükleri, Ticaret Odası, Kamu kurumları, STK'lar, Yerel işletmeler vb..
Hedef Kitle: Proje 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde Trabzon İline ait 18 ilçede öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamaktadır.
Amaç ve Hedefler: Projenin amacı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin girişimcilik becerilerini geliştirmek ve girişimcilik eğitimleri ile öğrencilerin/öğrencilere;
Ø Yaratıcılığını teşvik ederek,
Ø Sorun çözme becerileri kazandırarak,
Ø İş etiği ve değerlerini öğreterek,
Ø Risk yönetimi becerileri kazandırarak,
Ø İşletme bilgisi aktararak,
Ø İş fırsatlarını tanıma ve değerlendirme yetenehazırlamaktır.
Ø klerini artırarak,
Ø Etkili iletişim becerilerini geliştirerek,
Ø Özgüvenlerini artırarak,
Ø Çevresel, sanal, teknoloji ve sosyal girişimcilik konularında öğrencilere özgün yetenekler kazandırarak
Ø Onları ilgi ve yetenek alanları doğrultusunda geleceğin liderleri olarak
Ø Mart ayı itibariyle projenin çağrıya çıkarılması planlanmaktadır.