CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından Kaymakamlık Makamında, Kaymakam Halit Mengi tebrikleri kabul etti.![CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI](/meb_iys_dosyalar/2016_11/k_04141130_090530_kapak1.jpg)
Tonya Spor Salonundaki kutlama törenine saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı. Protokol tarafından halkın ve öğrencilerinin bayramı kutlandı.
Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Kaymakam Halit Mengi yaptı.
Mengi konuşmasında, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize armağanı olan Cumhuriyetin ilanının 93. yıldönümünde kutlamanın coşkusu ve sevinci içerisindeyiz. Tarih boyunca 16 büyük devlet kurmuş olan milletimiz 1. Dünya savaşı sonunda tarihe karışan Osmanlı İmparatorluğunun yerine Türkiye Cumhuriyetini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 17. Büyük bir devlet olarak kurmuştur. Atatürk Cumhuriyetin ilanıyla birlikte, bizlere liyakata dayalı yönetim şeklini armağan etmiştir. Milletimizin bugünlere nasıl geldiğini unutmayacak şanlı geçmişini koruyacak ve aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecek.” dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce açılan tekvando kursu öğrencilerinin gösterilerinin sergilendiği programda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi.
Ödüllerin verilmesinin ardından, Feride-Ahmet Şener Ortaokulu kız halk oyunları ekibinin gösterisi ile program sona erdi.