TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi ile yaptığımız “Üniversiteye Yolculuk” projesi kapsamında aynı zamanda Türkiye genelinde uygulanacak olan sınav, ilimizde KTÜ Rektörlüğü ile imzalanan protokol gereğince Kanuni(Merkez) Kampüsünde 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 10.00´da yapılacaktır.
YGS Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan sınav şu an 12. sınıfta okuyan 9800 örgün eğitim öğrencimizi kapsamaktadır.

Öğrencilerimizin sınava katılabilmek için okullarından temin edecekleri muvaffakatnameleri ailelerine onaylatarak okul yönetimine teslim etmeleri yeterlidir. Sınav için herhangi bir ücret ödemeyecek olan öğrencilerimiz, ülke ve il genelindeki katılımcılar arasındaki durumlarını görerek 15.03.2015 tarihinde uygulanacak olan YGS’den önce eksiklerini düzeltme şansı yakalayacaklardır.

YGS Deneme Sınavındaki uygulamalar gerçek sınav formatında olacağından öğrencilerimizin sınav günü, kimlikleri ve okullarından aldıkları sınav giriş belgeleri ile sınav merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Sonuçlar müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacaktır. Öğrenci ve okul bazlı sonuçlar okullara gönderilecektir. Dereceye giren öğrencilerimiz düzenlenecek bir törenle ödüllendirilecektir.

YGS öncesi ‘SON PROVA’ olacak olan sınavımızda ve 15.03.2015 YGS’de tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

                                                                                             Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.