TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

İlköğretim Haftası kutlama töreni Şehit Ayhan Güner İlkokulu’nda yapıldı. İlköğretim Haftası kutlama törenine, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri katıldı.
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

Düzenlenen törende konuşan Şehit Ayhan Güner İlkokulu Müdürü Mustafa Yıldırım, “Eğitim ve Öğretim yılına başlarken coşku ve heyecan içindeyiz. Yurdumuzu, milletimizi seven, yaşadığı topluma yabancılaşmamış, değerlerine sahip, duyarlı, duyguları eğitilmiş insanlar yetiştirmek eğitimin amacıdır.” dedi.

Öğrencilerin okuduğu şiirlerin yer aldığı kutlama programı sırasında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş da şöyle dedi: “İlköğretim ilgi ve merak konusudur. İlgi velilerimizden merak çocuklarımızdan. Bu iki husus çocuk önemli. Eğer velilerimizin ilgisini ortaokula, liseye, üniversiteye taşıyabilirsek eğitim konusunda çok daha iyi yol alabileceğimizi düşünüyoruz. Çocuklarımızın, öğrenme kabiliyeti, daha özgür düşünen, daha geniş düşünebilen, eleştirel düşünebilen çocuklarımızı sıkmadan ilgi ve meraklarını devam ettirerek eğitim ve öğretimde başarılı olabileceklerini düşünüyorum.” dedi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu harmandalı ve horon etkinlikleri sergilendi.

Törenin sonunda dördüncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan öğrencileri çiçeklere karşıladı.


.................................

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.