TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin; “Yeni Müfredatla Geliyoruz”

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Bakanlığımız Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Bakanlığın çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına değerler eğitimine önem veren yepyeni bir müfredatla başlayacaklarını söyledi.
    Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin; “Yeni Müfredatla Geliyoruz”

Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin; Yeni Müfredatla Geliyoruz

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Bakanlığımız Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Bakanlığın çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına değerler eğitimine önem veren yepyeni bir müfredatla başlayacaklarını söyledi.

Akçaabat Şehit Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programa, Bakanlığımız Müsteşarı Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin, Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, ilçe milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.

Değerler ve Analiz Eğitimine Önem Vereceğiz

 Bakanlığın yeni müfredat çalışmaları ile ilgili önemli mesajlar veren Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf TEKİN, “Yeni müfredatta programları hafifleterek, çok bilgi yerine daha bilgi vererek, çocukların bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğreterek önemli olan o bilgilerden analiz yapmalarını sağlamaktır”dedi.

Müsteşar Yusuf Tekin, MEB´in en kalabalık bakanlıklardan biri olduğunu belirterek, "Her evde her gün müfredat, ders kitabı, tartışmalar yaşanıyordur. Her evde varız. Böyle bir bakanlığız. Bir milyona yakın öğretmenimiz var. Türkiye´de kamu çalışanlarının üçte biri bizde. Sadece 100 bine yakın müdür personelimiz var. Bu rakam birçok bakanlığı yan yana getirdiğimizde personel sayısı kadar bakanlık yapıyor." dedi.

Müsteşar Tekin, müfredat çalışmasında haftalık ders saati sayısını azaltacaklarını ve "değerler eğitimi" vermeye başlayacaklarını belirterek, "15 Temmuz örneğinde olduğu gibi dini, etnik kimliği, siyasi kimliği, bu coğrafyayı bir arada tutabilecek referans değerlerimiz var. Bu değerlerin çocuklarımızla paylaşılması gerekiyor." dedi.

Hep Birlikte Başaracağız

Dershanecilik anlayışının öğretmen v e okula  saygısızlık olduğunu belirten Müsteşar Tekin, “TEOG sınavı ile öğretmen ve okulu merkeze alan bir mekanizma kurduk. Bu mekanizmaya siz değerli öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz sahip çıkarak hep birlikte başaracağız.”dedi. Sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikleri önemsediklerini belirten Tekin, “2017-2018 Eğitim Öğretim yılında pilot illerde uygulamalarımız olacak. Daha sonra tüm illerimize bu eğitim anlayışını yaygınlaştıracağız. Çocuklarımız, anaokullarından itibaren eğitim setleri ile gündüz okulda, geceleri de annelerinin kucağında ders çalışırken uyuyor. Bırakalım da bu yavrularımız çocukluklarını yaşasınlar. Bunun için Bakanlık olarak yeni müfretadımızla ders yükünü  hafifleterek sosyal etkinliklere ağırlık veren bir dizi çalışmalarımızı önümüzdeki eğitim öğretim yılında uygulamaya başlayacçağız.”dedi.

Ortak akıl ve istişareye önem verdiklerini belirten Müsteşarımız Sayın Doç. Dr. Yusuf Tekin, “Hep birlikte üreteceğiz ve hep birlikte uygulayacağız”dedi.

15 Temmuz sürecine kadar paralel yapının çalışmaları nasıl gölgelediğini örneklerle analatan Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf TEKİN, 15 temmuz sürecinden sonra Bakanlğın titiz çalışmaları ile paralel yapının eğitimden tasviyesi ile eğitimin önündeki prangalardan kurtularak reform niteliğinde önemli projelere imza attıklarını belirterek, “Çok yakın bir gelecekte eğitim alanında Türkiye’de çok nitelikli ve nicelikli başarılar elde edilecek. Buna yürekten inanıyorum.” Şeklinde konuştu.


18-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.