TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Bölgesel Eğitim ve Öğretimin Değerlendirilmesi Çalıştayı Yapıldı.

         Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük’ün Başkanlığında Trabzon, Ordu, Bayburt, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinden il milli eğitim yöneticilerinin katılımlarıyla ilimizde “Bölgesel İstişare Çalıştayı” gerçekleştirildi. İlgili Çalıştaya İlimizi temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya DURMUŞ da katıldı.
İlimizde Bölgesel Eğitim ve Öğretimin Değerlendirilmesi Çalıştayı Yapıldı.

             İlimiz Akçaabat Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesinde düzenlenen çalıştaya Müsteşar yardımcısı Yusuf Büyük’ün yanı sıra Bakanlığımız Müşaviri Ercan Demirci, Yüksek Öğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Semih Aktekin, uzman yardımcıları Lokman Yıldırım, Aykut Ruşen Ustaalioğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ile Ordu, Bayburt, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Erzincan illerinin il milli Eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları ile şube müdürleri katıldı.

Toplantıda katılımcılara merkez ve taşra teşkilatının sorunlarını ortaya çıkarabilecek 3 soru yöneltildi.

Yöneltilen Sorular :

1-      MEB taşra teşkilatı yöneticilerinin yerelde yaşadığı en önemli sorun nedir?

2-      Taşra teşkilatı yöneticileri olarak MEB merkez teşkilatıyla ilgili yaşadığımız sorunlar nelerdir?

3-      MEB taşra yöneticileri olarak sizler MEB’in hangi alanlarda yoğunlaşması gerektiğini düşünüyorsunuz?

 

Yöneltilen soruların ardından tüm katılımcılara söz hakkı verilerek çözüm önerileri müzakere edildi. Daha sonra toplantı sona erdi.

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.