TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ziya DURMUŞ Başkanlığında,Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL Jandarma Komutanı Süleyman YILDIR,İlçe Emniyet Müdürü İshak TERZİ ve diğer kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda,ilçemizle ilgili "  HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA  VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU" toplantısı Tonya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapıldı.
 HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA  VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ziya DURMUŞ Başkanlığında,Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL Jandarma Komutanı Süleyman YILDIR,İlçe Emniyet Müdürü İshak TERZİ ve diğer kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda,ilçemizle ilgili "  HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA  VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU" toplantısı Tonya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapıldı.Toplantıda alınan kararların özeti aşağıdadır.

 

KARAR ÖZETİ

         06 Şubat 2015 Cuma günü saat 13.30’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon üyeleriyle toplantı yapılmış olup, toplantıda alınan kararlar aşağıya çıkarılmıştır.

            1- Açılacak kursların istihdam ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik olması, Kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine gidilmesi.

            2- İhtiyaçların tespiti için alan taramalarının yapılması ve alan tarama çalışmalarında sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gidilmesi.

           3- Özellikle iş piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleki alan ve dallarda İş Kur ile ortaklaşa mesleki ve teknik kursların düzenlenmesi.

            4- Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Okullar Hayat Olsun Projesi”  kapsamında okullarda kurslar düzenlenmesi, okulların imkanları göz önüne alınarak bilgisayar kullanımı, aile eğitimi ve yabancı dil kurslarının okullarda açılması.

            5- Belde ve köylerde ev hanımlarına yönelik beceri kazandırma kurslarının açılması.

            6-2014-2015 eğitim–öğretim yılının ikinci yarısında açılması planlanan kurslar aşağıdaki şekliyledir:

a)      4-6 yaş arası aile eğitimi kursu, yabancı dil A1 (Arapça) kursu, Cenaze yıkama kursu, Sıhhi tesisat ustalığı kursu, Hayvan bakım ve beslenmesi, mantar yetiştiriciliği kursu, Aşçı Yardımcılığı kursu, Meyve aşılama ve budama kursu, Evde yaşlı bakımı ve hizmetleri kursu

b)       Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde gıda üretici ve satıcılarına yönelik hijyen eğitimi     verilmesi,

c)      Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliği ile müşteri memnuniyeti ve hizmetin sunulması  konularında hizmet ve taşıma sektörüne yönelik seminer verilmesine,

d)      İlçe Tarım müdürlüğüyle işbirliği yapılarak mahalle ve köylerde tarım ve hayvancılıklailgili kurslarda öğretici ve yer temini konusunda destek istenmesi.

e)       Sağlık Müdürlüğüyle görüşülerek mevcut kurslarda periyodik sağlık taramalarının yaptırılması, seminer, konferans gibi etkinlikler yapılması, kararlaştırılmıştır.

            7- Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma oranlarının artırılması projesi kapsamında 25-64 yaş aralığı vatandaşların kurs ve seminerlere katılımının sağlanmasına,

            8- Halk Eğitim faaliyetlerinin geniş kitlelere duyurulması için el broşürü ve ilan gibi tanıtım çalışmalarının yapılması ve okullarımız aracılığı ile velilere duyurulması ve kursların açılması için özen gösterilmesi.

           9-Kayıt kabul işlemlerinin yılın 12 ayında aralıksız yapılması, yeterli kursiyer sayısına ulaşan kurs taleplerinin değerlendirilerek bir an önce açılması.

           10- İlçemizin sosyo-kültürel tanıtımını ve kursiyerler tarafından üretilen yöresel ürünlerin pazarlanmasına katkı sağlamak amacıyla kaymakamlık ve belediye desteği ile halk eğitim merkezimizin il ve il dışında tanıtım faaliyetlerine katılmasına, karar verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

,,,,,,,...

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.