TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. 29 Ekim günü de ilçe spor salonunda kutlama töreni düzenlendi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Hükümet Konağının önündeki Atatürk Anıtına Çelenk sunularak başladı. İlçemize ait kapalı Spor Salonunda çeşitli etkinlikler yapıldı. Cumhuriyetimizin 92. Yılında Kutlamalara halkımız büyük ilgi gösterdi. Kutlamalara Sayın Kaymakamımız Halit MENGİ Garnizon Komutanı Süleyman YILDIR Belediye Başkanı Osman BEŞEL Tonya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet TANRIÖVER Emniyet Müdürü Orhan BABA İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ziya DURMUŞ Daire Amirleri öğretmenler öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Törende konuşan Kaymakamımız şunları söyledi ;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize armağanı olan Cumhuriyetin ilanının 92. yıldönümünde kutlamanın coşkusu ve sevinci içerisindeyiz. Milletçe, bugün yurdumuzun her köşesinde ülkemizi diğer ülkelerden farklılaştıran, yönümüzü batıya ve aydınlık geleceğe çevirmemizi sağlayan büyük kazanımımız Cumhuriyeti coşku ve sevinç içerisinde kutluyoruz. Son dönemde bölge ülkelerinde meydana gelen olaylar ve gelişmeler Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyetin ve çağdaş düşünce anlayışının ülkemiz ve milletimiz için ne kadar büyük bir armağan olduğunu tüm açıklığıyla bizlere tekrar göstermiştir.” dedi.

Mengi konuşmasına şöyle devam etti. “Cumhuriyet sayesinde Türk halkı şeffaf, hesap verebilen ve modern bir yönetim şekline kavuşmuştur. Cumhuriyetin bu getirisi sayesinde ülkemiz ve milletimiz bölgesinde farklılaşan ve sözü dinlenen bir konuma gelmiştir.”

Türküler ve Tekvando gösterisi

Tonya Anadolu Lisesi öğrencilerinin solo okuduğu türkülerin ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce açılan tekvando kursu öğrencilerinin gösterileri sergiledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi. 

Ödüllerin verilmesinin ardından, Feride-Ahmet Şener Ortaokulu kız halk oyunları ekibinin gösterisi ile program sona erdi.

 

 

................................................

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.