TRABZON TONYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenlerle Kutlandı.

Çanakkale Zaferi´nin 100. yıldönümü Tonya’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  Tonya Kaymakamlığı önünde Atatürk Anıtı´na çelenk konulması ile başlayan ve gün boyunca devam eden törenlere Tonya Kaymakamı Halit MENGİ,Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL,Garnizon Komutanı Süleyman YILDIR,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ziya DURMUŞ daire amirleri kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenlerle Kutlandı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 100. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen törenler Tonya Anadolu Lisesinde devam etti. 

Şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.Tonya Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çanakkale Savaşını anlatan tiyatro gösterimi sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Programda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Etkinliği kapsamında,ilkokullar arası resim  ortaokullar arası şiir yarışmasında ve liseler arası mektup yazma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından  Tonya Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program sahnelendi.

 

İlkokullararası Resim Yarışması Birincisi :

Mihrace YILMAZ          Hoşarlı İlkokulu

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması Birincisi :

Mahmud BERBERO     İmam Hatip Ortaokulu

Liseler Arası Mektup Yazma Yarışması Birincisi :

Mısra BAYKAN           Anadolu Lisesi

...................................................

Kalınçam Caddesi Hükümet Konağı Ek Binası 2. Kat 61500 Tonya Trabzon / TÜRKİYE - (462) 881 2481

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.